Podejrzani zakochani
23 lipca 2013 o 19:08 w film, portfolio

Podejrzani zakochani

Na DVD ukazała się właśnie książka film w reżyserii Sławomira Kryńskiego (twórcy "To nie tak jak myślisz kotku") przy którym miałem okazję pracować. "Podejrzani zakochani" to romantyczna komedia pomyłek z kryminalną intrygą i popularną, gwiazdorską obsadą. Mnie w napisach znajdziecie z dopiskiem "asystent reżysera". Jakość filmu ciężko mi oceniać (bo zupełnie nie mam do filmu dystansu), ale na szczęście przekonać się możecie sami, bo film dostępny jest w każdym kiosku w kraju, a pewnie niedługo pojawi się na większości popularnych VOD.

Film kręcony był jedną kamerą (warte podkreślenia, zwłaszcza ze względu na tempo akcji) na taśmie 35mm firmy Kodak, z postprodukcją cyfrową w 2K. Do kin wszedł wyłącznie w formacie cyfrowym. Było 28 dni zdjęciowych, większość w Konstancinie-Jeziorna (wnętrza hotelowe) i w Warszawie.

Do moich obowiązków należało w różnym stopniu kilka rzeczy: pilnowanie, aby aktorzy byli gotowi do sceny, opieka nad statystami i reżyseria trzeciego planu, podpowiadanie tekstu (zarówno aktorom jak i reżyserowi), jak również noszenie kawy ;)

Wojciech Mosiejczuk @mosiejczuk
filmowiec i romanista zainteresowany wszelkimi formami narracji, od książek po media wizualne
916
wyświetleń